Valjak nastavio da melje

Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /home/partizan/www/www/srpski/wp-content/plugins/lightbox-plus/classes/shd.class.php on line 1384

Warning: preg_match_all(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /home/partizan/www/www/srpski/wp-content/plugins/lightbox-plus/classes/shd.class.php on line 700

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/partizan/www/www/srpski/wp-content/plugins/lightbox-plus/classes/shd.class.php on line 707

Fudbaleri Partizana pobedili su Čukarički sa 4:2 i ostali sami na vrhu JSL, pošto je komšinica prosula bodove u Kruševcu. Danas smo opet videli dosta lepog u timu Partizana, ali i stare greške zbog kojih redovno dobijamo golove. Suđenje je bilo dobro osim u jednom slučaju, kada je linijski sudija poništio čist gol Partizana.  Čukarički je pokazao da je sasvim solidan Superligaš i da će sigurno ostati među prve 4 ekipe. Pred početak večerašnjeg meča, minutom ćutanja odata je pošta preminulim  Joakimu Vislavskom i Milanu Galiću.

Već u uvodnim minutama Partizan je imao dve šanse. Prvo je Stanković slabo pucao glavom preko gola, a onda se Škuletić spetljao i glavom pucao pravo u golmana. U 10. minutu nova prilika za Škuletića, ali previše je oklevao. Lopta se odbila do Danila Pantića koji topovski puca sa 16 metara i to je 1:0. Ništa bitnije nije viđeno do 40. minute, kada je Škuletić promašio svoju 3 priliku. Dakle, pošto postiže iz svakog 4 pokušaja cenimo da je red da postigne gol u drugom poluvremenu. Samo minut kasnije greška Ilića, koji nije ispratio let lopte, a zatim i Lukača, koji nije izleteo i boksovao loptu, i to je 1:1. Samo što se krenulo sa centra, Partizan gubi loptu, brza kontra i onda topovski udarac Srnića sa nekih 25 metara. Šok u Humskoj, 1:2.

u 53. minutu Drinčić centrira, Lazović puca, lopta se odbija od igrača Čukaričkog, 2:2. Samo minut kasnije stopostotna prilika za goste. Bog nas je ovaj put pogledao. Dva minuta posle ove prilike Sudija je žestoko oštetio Partizan, kada je poništio sasvim čist gol Lazovića. Nema ni govora o ofsajdu! Na kraju krajeva ova odluka nije toliko uticala na rezultat, ali šta bi bilo da više nije bilo golova. Ovo ne sme da prećutimo!

Za pobedonosni gol čekali smo sve do 75. minuta. Opet Drinčić odlično centrira, a Škuletić, kao i što smo rekli, postiže gol, iz 4. šanse. Desetak minuta kasnije pogrešili su fudbaleri gostujuće ekipe, Luka je oteo loptu, a zatim lobovao golmana, 4:2. Do kraja susreta Partizan nije imao šansi, ali zato jesu gosti. U dva navrata su pogađali okvir našeg gola.

Sve u svemu najvažnija su tri poena, ali pretanko je sve ovo. Koliko je tanko videćemo u četvrtak protiv prave evropske ekipe. Mada, kako igramo, ne bi se iznenadio da izvučemo nekih 4:4. Ipak, to je neki drugi univerzum, u koji mi tek ponekad zavirimo. Šta će biti neka bude, a mi svakako moramo da budemo na tribinama našeg stadiona, jer ovo što smo danas videli na tribinama je bruka i sramota.