Pobeda Banvita nakon produžetka

Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /home/partizan/www/www/srpski/wp-content/plugins/lightbox-plus/classes/shd.class.php on line 1384

Warning: preg_match_all(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /home/partizan/www/www/srpski/wp-content/plugins/lightbox-plus/classes/shd.class.php on line 700

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/partizan/www/www/srpski/wp-content/plugins/lightbox-plus/classes/shd.class.php on line 707

Crno-beli su na gostovanju u Turskoj bili blizu pobede, ali neizvesna završnica je odvela meč u produžetak, koji su dobili izabranici trenera Lukića i tako slavili rezultatom 90:85 (24:25, 25:17, 20:23, 14:18, ot 7:2).

Trojke Murića i Tepića donele su vođstvo crno-belima na početku susreta, dok je na drugoj strani Dragičević predvodio svoju ekipu 13:12. Strpljiva borba na obe strane terena, donela dobro izgrađene napade i smenjivanje u vođstvu. Murić je preuzimao odgovronost, a Roland u ekipi Banvita u finišu prve deonice 16:17. Dragičević je bio centralna figura turske ekipe u prvih deset minuta igre za 24:25.

Mehija i Veremenko dobrim potezima počeli su drugi period igre, istratili su to i gosti Milutinović i Bogdanović 29:29. Bekovi Partizana su preuzeli inicijativu u napadu, a prvih +4 Banvit je ostvari trojkom Dejvisa za 36:32 u 15. minutu, što je trener Vujošević odmah prekinuo tajm-autom. Tepić je angažovanošću na obe strane terena promenio ritam meča. Milutinov je zaradio treću ličnu grešku u 17. minutu, 42:36. Efikasni su u napadu bili domaći, realizacija je bila na visokom nivou, Dragičević je sa distance materijalizoavo dobru igru Banvita za 46:38. Seriju je prekinuo je Bogdanović, ali Dejvis je na drugoj strani lako pronalazio put do koša srpskog šampiona. Reakcija centara je bila neophodna, Gagić je vezao poene iz reketa 42:49.

Rezultatski priključak u nastavku obezbedili su Bogdanović i Milutinović 53:48. Banvit je nastavio sa odličnom realizacijom, kažnjavajučii najmanju grešku kluba iz Humske. Nakon dobre odbrane crno-belih, Andrić je iz kontranapada vezao dve trojke istopljenu prednost domaćina 55:54. Odličan niz izabranika trenera Vujošević prekinuo je Dejvis. Greške crno-belih brzo je kažnjavao Banvit lakim poenima iz kontranapada 64:56. Brzu seriju turskog tima od 9:2 na kratko su prekinuli košarkaši Partizana NIS sa penala, jer je već u 29. minutu domaći tim imao dvocifrnu prednost 69:58. U finišu deonice neiznuđene greške izabranika trener Lukića pružile su šansu timu iz Beograda za smanjenje zaostatka 69:65.

Nije produžen pozitivan impuls iz treće deonice na start odlučujuće četvrtine, izgubljene lopte i brzi poeni domaćih 73:65. Nakon tajm-auta crno-beli su vezali sedam poena. Mehija i Rouland su uspeli da probiju odbranu srpskog tima. Reakcijom Murića i Bogdanovića usledilo je izjednačenje 77:77 u 35. minutu. Milutinović je šutem sa distance doneo vođstvo svom timu 79:81. Meč je ušao u veoma neizvesnu završnicu, koš za pobedu je promašio Tepić pa je pobednik morao biti odlučen u produžetku 83:83.

Čvrste odbrane na obe strane ograničile su efikasnost i poene iz igre. Murić je, kao i Milutinov, morao da napusti igru zbog pet penala 86:85. Greške su imali jedni i drugi, pa su propuštene šanse obe ekipe za promenu rezultata. U finišu su se bolje snašli domaći, Roland je probio odbranu srpskog šampiona, a Mehija je sa penala postavio konačan rezultat 90:85 i pobedu Banvita u 7. kolu Evrokupa. (www.kkpartizan.rs)