Nije pobeda, ali i remi je titule vredan

Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /home/partizan/www/www/srpski/wp-content/plugins/lightbox-plus/classes/shd.class.php on line 1384

Warning: preg_match_all(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /home/partizan/www/www/srpski/wp-content/plugins/lightbox-plus/classes/shd.class.php on line 700

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/partizan/www/www/srpski/wp-content/plugins/lightbox-plus/classes/shd.class.php on line 707

fudbal-zvezda2015Partizan je delimično uspeo u nameri. Nije pobedio iako je to po prikazanom zaslužio, ali i remi je dovoljan da se mirnije uđe u završetak šampionata. Partizan ima velikih 5 bodova više nego Crvena zvezda, a do kraja ima samo šest utakmica.To znači da bi Partizan morao da izgubi čak šest bodova na šest utakmica, a u isto vreme da Zvezda dobije svih šest. Teško, ali u ovojh državi, pod vladavinom SNS,  sve je moguće.

Tokom prvog poluvremena Partizan je bio znatno bolji tim, ali pravih šansi, onih stopostotnih, je stvorio samo jednu. U nekoliko navrata mirišalo je da može do opasne situacije pred golom Crvene zvezde, ali Brašanac i Grbić (oba po dva puta) su poprilično zasrali i prilike su propale. Sa druge strane Zvezda nije pokazala apsolutno ništa. Jedina poluprilika je bio šut Lazovića sa nekih 20 metara, koji je Živković odbranio. U 31. minutu Saša Ilić maestralno upošljava Babovića, a ovaj “genije” maši zicer sa samo 5-6 metar, iako oko njega nije bilo apsolutno nikoga.

U drugom poluvremenu Partizan igra očajno. Zvezda ima mnogo više od igre, ali na sreću ne i prilike. Partizan opet preuzima inicijativu. U 61. minutu dve velike prilike za Partizan. Prvo je Brašanac još jednom propustio da postigne gol, a u istom napadu Blaževic puca, a loptu sa gol linije skida jedan fudbaler Zvezde. Minut kasnije opet puca Brašanac i opet pored gola. U tom trenutku navijači Partizana prave bakljadu, a Mažić prekida utakmicu. Navijači Partizana opet u pogrešno vreme prekidaju utakmicu, upravo kada je Partizan preuzeo inicijativu.

Deset minuta kasnije izlazi Saša Ilić, a Jović već u sledećem napadu ima dobru priliku za Zvezdu. Usledila je kontra, a Grbić nerezonski šalje loptu Šaponjiću iako je imao bolje opcije. Usledila je slaba igra oba tima sve do kraja susreta. U sudijskoj nadoknadi srušen je Drinčić na nekih 25 metara od gola. Usledio je šut, ali visoko preko gola. I to je to, remi.