Prekinuta serija pobeda

Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /home/partizan/www/www/srpski/wp-content/plugins/lightbox-plus/classes/shd.class.php on line 1384

Warning: preg_match_all(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /home/partizan/www/www/srpski/wp-content/plugins/lightbox-plus/classes/shd.class.php on line 700

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/partizan/www/www/srpski/wp-content/plugins/lightbox-plus/classes/shd.class.php on line 707

“Parni valjak” je prvi put poražen u 2017. godini. Na gosovanju u Ljubljani protiv Union Olimpije u okviru XVIII kola ABA j.t.d. lige crno-beli su na samom početku poveli sa 2:5. Ubrzo je usledio odgovor domaćeg tima koji je posle deset minuta imao osam poena prednosti. U drugoj četvrtini, domaći su imali i deset poena prednosti ali su crno-beli do odlaska na petnaestominutnu pauzu uspeli da prepolove taj zaostatak.

U trećoj četvrtini, Partizan uspeva da preokrene rezultat i drži vođstvo tokom čitave deonice. Pre isteka ovog perioda, crno-beli su nakon trojke Veličkovića stekli plus 7, a potom i u prvom napadu poslednje četvrtine, maksimalnih plus 9 nakon pogotka Vrapca. Ipak, košarkaši Olimpije su posle nekoliko minuta uspeli da smanje prednost i da preko Džefersona ponovo povedu (61:60). Partizan je vratio prednost posle trojke Andrića, ali su domaći u poslednjih dva minuta meča bili precizniji i stigli do pobede rezultatom 74:68.