Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /home/partizan/www/www/srpski/wp-content/plugins/lightbox-plus/classes/shd.class.php on line 1384

Warning: preg_match_all(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /home/partizan/www/www/srpski/wp-content/plugins/lightbox-plus/classes/shd.class.php on line 700

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/partizan/www/www/srpski/wp-content/plugins/lightbox-plus/classes/shd.class.php on line 707

Partizan ređa pobedu za pobedom (ne računajući krađu na derbiju). Danas je bez mnogo muke pregažen Voždovac i Partizan se primakao vodećoj Zvezdi na tri boda, mada oni tek treba da odigraju protiv Čukaričkog. Doduše, uopšte ne sumnjamo da će “brđani” da skinu gaće pre “stubom srpstva”.

Prvo poluvreme Partizan je odigrao veoma dobro. Već na početku utakmice Đurđević je imao dobru priliku. Nedugo zatim, sudija je mogao da svira penal za Partizan, kada je lopta pogodila gostujućeg igrača u ruku. Da, pogodili ste, sudija nije svirao penal. Ipak, u 9. minutu sjajna akcija po desnoj strani, usledio je centaršut Tavambe, a Đurđević polumakazicama šalje loptu u gol. Zaista prelep gol. Partizan je nastavio da dominira i stvara polu šanse, ali i one ozbiljnije, a gosti su samo jednom šutnuli prema našem golu i to sa nekih 25 metara. Pred kraj poluvremena, opet centaršut sa desne strane, gosti izbijaju loptu, ali samo do Leonarda, a on sa nekih 12 metara šalje loptu u gol, 2:0.

U 50.minutu opet je sudija mogao i trebao da dosudi penal, ali ni ovog puta to nije uradio. Zaista, dokle će ljudi u Partizanu da ćute i dozvoljavaju da sudije šilje kitu na Partizanu. Tri minuta kasnije Đurđević je idealno uposlio Tavambu, a on sa samo 4 metara pucao pravo u golmana, koji je skrenuo loptu u korner. Izveo se korner, usledio je pravi karambol u kaznenom prostoru gostiju. Najbolje se snašao Milenković i to je 3:0. Samo minut kasnije nova velika prilika za Partizan.

U 61. minutu sudija konačno svira penal za Partizan i daje direktan crveni karton Mihajlovu.  Tavamba je sam izbio pred gol gostiju, Mihajlov ga srušio s leđa, a kao poslednji igrač dobio i crveni. Neumoljiv je bio Đurđević i to je 4:0. U 72. minutu nova velika greška pomoćnog sudije kada je signalizirao ofsajd protiv Miletića, mada nema ni govora o istom. Doduše, to ne treba da nas čudi, jer se protiv Partizana svira ofsajd čak i na našoj polovini terena. Nikolić je napravio nekoliko izmena, Partizan je malo povukao i ručnu, pa se do kraja regularnog dela utakmice nije desilo ništa bitnije. Tek u nadoknadi,  nova velika prilika za Partizan, ali ništa od petarde.

Jasno je da Voždovac nije i ne sme da bude merilo kvaliteta Partizana, ali ovo je igra koju želimo da vidimo na svakoj utakmici. Mnogo lepih akcija, prilika za golove, brze tranzicije iz odbrane u napad, pa i obrnuto. Čestitka fudbalerima i stručnom štabu na igri i pobedi.