Opet poraz u Evropi

Košarkaši Partizana ubeležili su novi poraz u Evropi i gotovo sigurno neće proći grupno takmičenje. Partizan jeste izgubio, ali nije se obrukao.

Partizan je odigrao dobro prvu četvrtinu, čak i u drugoj je bio solidan pa se na odmor otišlo rezultatom 39:41. Nažalost protivnik je bio prejak, a Partizan opet igrao prilično loše u odbrani i u poslednjih deset minuta se ušlo deficitom 57:63. Ni u poslednjoj četvrtini Partizan nije mogao da nadigra Lokomotivu i na kraju je na semaforu stajalo 83:93. Najbolji u Partizanu bili su, već sada standardno, Miler i Vilijams-Gos. Zapaženu ulogu imali su Samjuels i Marinković.

Ne treba biti nezadovoljan, jer ipak je Lokomotiva ozbiljan klub sa kudikamo većim budžetom i kvalitetnijim igračima. Partizanov cilj i ne treba da bude Evropa nego ABA liga. Plasman u plejof je ono o čemu treba da razmišljamo, a u Evropi, šta uradimo, uradimo!