Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /home/partizan/www/www/srpski/wp-content/plugins/lightbox-plus/classes/shd.class.php on line 1384

Warning: preg_match_all(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /home/partizan/www/www/srpski/wp-content/plugins/lightbox-plus/classes/shd.class.php on line 700

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/partizan/www/www/srpski/wp-content/plugins/lightbox-plus/classes/shd.class.php on line 707

Pre svega, čestitke fudbalerima Partizana na “proleću u Evropi”. Čestitka ide i stručnom štabu, ljudima iz uprave i svim navijačima… posle 13 godina prezimićemo u Evropi.

Crno-bela i crveno-bela Srbija očekivala je da se plasman na proleće reši već danas. Prvi mogu da slave već večeras a drugi će morati da čekaju poslednje kolo.  Što se suđenja tiče, nikada lošije suđenje nismo videli. Mađarsko govno je toliko  navlačilo za goste da nas ne bi iznenadilo da je svirao penal i na centru terena.

Partizan je odlično počeo utakmicu. Igrao je nadahnuto i brzo, a poklon za dobru igru je stigao u 12. minutu. Janković je odlično centrirao, Tavamba najbolje skočio i glavom poslao loptu u mrežu. To je sve što je Partizan uradio do kraja poluvremena. Umesto da nastavi istim tempom i možda nokautira grogiranog protivnika, Partizan se povukao i teren prepustio Bojsima. Nije se dugo čekalo za izjednačenje, a ono je palo još jednim glupo primljenim golom. Tavamba je samo ćušnuo jednu loptu, posle kornera, i bukvalno je dodao protivničkom igraču, koji ju je zakucao u mrežu. Doduše ni gosti u prvom poluvremenu nisu prikazali ništa drugo osim tog gola.

Drugo poluvreme je počelo kako se samo poželeti može. Brza kontra, Tavamba upošljava Pantića, koji zavrće do Ožegovića (da, napisalo smo njegovo ime), a on glavom pogađa gol, 2:1. Do 78. minuta nije se dešavalo ništa bitnije, a onda je Tavamba propustio priliku da reši utakmicu. Sam je izbio pred golmana i loše pucao… šteta! Sudija je produžio utakmicu pet minuta, ali osim velikog pritiska i sudijske nepravde, nije se desilo ništa bitnije. Partizan dolazi do velike pobede i sada može da čeka žreb za nokaut fazu takmičenja. Preostaje još utakmica protiv Dinama, koji je danas izgubio u Albaniji, pa Partizan može i do prvog mesta, ukoliko pobedi u Ukrajini.

Ivice, što jeste jeste… em smo prošli ligaški deo, em je Ožegovič postigao gol.