Opa, opa, ode titula

Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /home/partizan/www/www/srpski/wp-content/plugins/lightbox-plus/classes/shd.class.php on line 1384

Warning: preg_match_all(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /home/partizan/www/www/srpski/wp-content/plugins/lightbox-plus/classes/shd.class.php on line 700

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/partizan/www/www/srpski/wp-content/plugins/lightbox-plus/classes/shd.class.php on line 707

Posle pobede nad Jang bojsima i plasmana u nokaut fazu evropskog takmičenja, blistali su Ivica Iliev i Željko Pantić. U svojim izjavama za medije i Partizanov Vesnik, ispljuvali su navijače Partizana i dizali u nebesa “šabačku neznalicu”, ili “genija iz Primere”, zavisno koga pitate. Pokušali su da objasne navijačima kako oni ne shvataju Đukića i njegov sistem. Gle čuda, već na sledećoj utakmici Partizan je prosuo bodove i sada je gotovo sigurno da je predao titulu. Doduše malo koga iz Partizana interesuje titula… interesuje ih samo Evropa, zbog evrića. Kad bolje razmislimo, možda je i pametnije sve karte baciti na Evropu, jer u zemlji Srbiji, odnosno državi Smrdiji, leba nema!

Ako nekome nije bilo jasno u kakvim okolnostima Partizan mora da brani titulu osvojenu prošle sezone, a i onda su okolnosti bile slične, današnja utakmica na Banovom brdu je pokazala sve. Umesto da se domaćinu svira očigledan penal, domaćem napadaču se daje žuti za simuliranje. Samo minut kasnije, umesto da se svira faul u napadu gostujućem napadaču, sudija svira penal u njegovu korist. Dakle, umesto potencijalnih 2:0, na semaforu je stajalo 1:1. I tako iz utakmice u utakmicu. Jedino je nedostajao crveni karton za protivnika našeg najvećeg rivala. I onda neki ljudi iz “rupe” imaju obraza da upere prst u Kokezu i sudije. Providno da providnije ne može da bude.

Što se Partizanove utakmice tiče, Đukić je izveo kombinovani sastav. Spartak je imao prvu pravu priliku, ali Stojković brani. Imao je Partizan priliku kada je Tavamba bio sebičan i umesto da uposli samog Jankovića pucao je iz veoma teške pozicije. Nedugo zatim Pantić je morao da postigne gol kada je glavom pucao veoma loše i to sa samo pet metara. Uzvratio je Spartak sa tri dobre prilike, a najzaslužniji što se jedna od lopti nije našla u mreži bio je, a ko drugi, Stojković.

Samo što je počelo drugo poluvreme, Tošić je pokušao da centrira sa desne strane, lopta je preletela sve igrače, prevarila golmana Spartaka i neočekivano ušla u mrežu. Sledeću priliku na utakmici imao je Spartak u 65. minutu, ali Stojković opet brani. Dva minuta kasnije velika prilika za Đuričkovića, ali… U 73. minutu Spartak dolazi do zasluženog izjednačenja. Slobodnjak, svi u odbrani Partizana su zaspali i to je 1:1. Do kraja susreta nije bilo nekih velikih prilika, sudija je odradio svoj deo posla i Partizan gubi bodove, a sudeći po tome kako se gura Crvena zvezda, i titulu!

Da se ne lažemo, Spartak je igrom zaslužio bod, a fudbaleri Partizana ne zalaganjem, ili jednostavno neznanjem, da izgube bodove. To je u fudbalu normalno, ali ne i u državi Smrdiji, gde “Galaktikosi” iz Rajkove rupe mogu sa pionirima da odigraju i dođu do pobede. Verujemo da vrhovni kancelar večeras otvara šampanjac… crko dabogda!