Crno-beli stali u Železniku

Nakon šest uzastopnih trijumfa, crno-beli su doživeli prvi poraz u Superligi Srbije. Na gostujućem terenu u Železniku, Partizan NIS je izgubio od FMP-a sa 87:82 u meču u kojem su crno-beli bili u velikom zaostatku, a potom i na pragu velikog preokreta. Ipak, domaći tim je odoleo pred naletima crno-belih, pa je na kraju ostalo 5 poena prednosti za FMP.

U prvoj četvrtini, oba tima su imali svoje mini serije, da bi pred kraj ovog perioda FMP stekao dva poena viška. U drugoj deonici, crno-beli su postigli svega četiri poena, pa je domaći tim stekao velikih 20 poena razlike. Nakon pauze, košarkaši Partizana su se vratili na parket rešeni da ne dozvole da stvari ostanu onakve kakve su bile krajem druge četvrtine. Malo po malo, topila se prednost domaćina, da bi u četvrtoj četvrtini crno-beli prišli i na -4. Ipak, FMP je nakon ofanzivnog skoka posle slobodnih bacanja uspeo da realizuje sekundarni napad i tako stekne prednost koja više nije bila dostižna.