15 minuta, dovoljno za pobedu

Fudbaleri Partizana su ubedljivo pobedili Mačvu, ali rezultat ne prikazuje šta se sve dešavalo na terenu.

U prvom poluvremenu Partizan je igrao veoma loše. Štoviše, domaćin je bio bolji tim i zasluženo došao do vođstva (1:0) u 36. minutu iz penala. Prvu priliku Partizan je stvorio tek u nadoknadi vremena.

Drugo poluvreme, druga slika. Partizan je preuzeo igru, a domaćin je rešio da brani rezultat i uz izležavanje odradi posao. U toj nameri su sasvim uspeli… do 68. minuta kada je Partizan napravio prvu pravu akciju. Ivanović je lepo centrirao, a Nikolić glavom zakucao loptu u mrežu. Krenuo je Partizan još ofanzivnije, stvorio nekoliko prilika, a onda u 81. minutu is slobodnog udarca Pantića, došao i do preokreta. Doduše, lopta je zakačila nekoga u živom zidu i prevarila golmana, ali koga je to briga. Pet minuta kasnije Gomeš rešava dilemu o pitanju pobednika.

Partizan jeste pobedio, ali onako odigrati prvo poluvreme je van pameti. Bilo koja ozbiljnija ekipa će nas otresti k’o slinu.

Sledeća utakmica je protiv Turaka u Carigradu, a ako odigramo kao u prvom poluvremenu, ne gine nam petarda!