Trijumf crno-belih na startu sezone

Košarkaši Partizana NIS pobedili su u Zagrebu ekipu Cedevite rezultatom 84:87 (17:28, 15:25, 26:18, 26:16), na startu nove sezone ABA j.t.d. lige.

Crno-beli su pobedom nad Cedevitom otvorili svoju sezonu regionalne ABA j.t.d. lige. Pred oko 2.500 gledalaca u Domu sportova u Zagrebu, Partizan NIS je, pre svega odličnom igrom u prvom poluvremenu, savladao domaćina rezultatom 87:84.

Partizan NIS je od samog starta krenuo silovito i uz pomoć dobro organizovanog napada, već na kraju prve četvrtine vodio dvocifrenom razlikom. Crno-beli nastavili su sa odličnom igrom u drugoj četvrtini, došli do 7 „ukradenih“ lopti i u 20. minutu poveli sa čak 22 poena razlike. U prvom poluvremenu, najviše poena za crno-bele postigli su Gagić i Marinković, po 11.

U treću četvrtinu Cedevita je ušla sa mnogo više energije i napravila seriju od 10:0, koju je sa dve pogođene trojke prekinuo Vanja Marinković. Partizan NIS je tokom cele treće četvrtine održavao razliku na relativno istom nivou, da bi na kraju 30. minuta rezultat bio 71-58.

Poslednja četvrtina započela je naletom Cedevite, koja je sve više „topila“ razliku. Na dva minuta do kraja, domaćini su prišli na pola koša razlike. Rade Zagorac je u 39. minutu dobrom odbranom i pogođenom trojkom odigrao verovatno ključnu ulogu u određivanju pobednika. Usledio je veliki broj faulova i slobodnih bacanja, a crno-beli su uspeli da zadrže prednost i ostvare pobedu.