Poraz na startu Lige šampiona

Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /home/partizan/www/www/srpski/wp-content/plugins/lightbox-plus/classes/shd.class.php on line 1384

Warning: preg_match_all(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /home/partizan/www/www/srpski/wp-content/plugins/lightbox-plus/classes/shd.class.php on line 700

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/partizan/www/www/srpski/wp-content/plugins/lightbox-plus/classes/shd.class.php on line 707

Već u prvih desetak minuta Nemci su pokazali zašto su jedna od najboljih ekipa na svetu. Lako, bez puno nervoze, neometani svime što se dešavalo na terenu, izabranici Ljubomira Vranješa su lako stigli do četiri gola viška (7:3). Crno-beli su u tim trenucima bili ispod svakog nivoa, lako su dopuštali protivniku da dođe do gola, a na drugoj strani puleni Aleksandra Brkovića su šest minuta bili bez pogotka.

Tada je strateg Partizana zatražio tajm aut, koji je urodio plodom. Najpre je Nemanja Ilić, a potom Maksić i Radivojević postigli golove i crno-beli su smanjili na samo gol zaostatka. Ipak, iskusni Nemci nisu dali crno-belima u potpunosti da se vrate u meč, pa su preko Egerta (u prvih 15 minuta postigao čak četiri gola iz penala i dva iz igre) održavali prednost od dva gola. Sjajno levo krilo reprezentacije Danske iz kontre je postiglo još dva pogotka i na semaforu je stajalo 13:9 u 19. minutu.

Ulaskom Save Meštera na srednjeg beka Partizan je dobio na brzini, pa je za tri minuta ponovo smanjio na gol zaostatka 12:13. U 24. minutu, Nemci ostaju bez dva igrača na terenu, prvo je dva minuta dobio Karlson, a onda i Atlason. Međutim, Ivošević je pokušao odmah da šutira, promašio je, a na drugoj strani Flensburg preko sjajnog Egerta postiže gol sa igračem manje i donosi prednost Nemcima od četiri pogotka (16:12).

Brković je izveo Kostadinovića, a uveo mladog Radivojevića, koji je postigao dva vezana pogotka, pa je Partizan ponovo bio na dva gola zaostatka minut pred kraj prvog poluvremena.

Trebalo bi istaći da je u prvom delu utakmicu sjajan na golu Nemaca bio Anderson, a da su čuvari mreže Partizana prvi odbranu zabeležili tek u 27. minutu, šut Glandorfa odbranio je mladi Radovanović!

Odlučio je trener Partizana Brković da šansu u nastavku ukaže Marku Pavloviću, koji je odmah postigao pogodak. Radovanović je odbranio penal Egertu, ali to nije bilo dovoljno da se pokrene Valjak. Brzo su Nemci sa 18:19 povećali na 18:22 u 36. minutu, da bi tri minuta kasnije imali prvi put pet golova viška (20:25).

Ušao je u igru Petar Žujović i odmah postigao dva pogotka, a onda se i Radivojević upisao u listu strelaca, pa je na semaforu stajalo 23:26. Brzo su Nemci to duplirali, pa je Brković morao na pivota da vrati Marsenića, a u 50. minutu da promeni odbranu na 5-1 sa Vanjom Ilićem na prednjim (28:32).

Ni to nije pomoglo beogradskom timu, koji je na kraju morao da upiše još jedan poraz u Ligi šampiona, protiv previše jake i moćne ekipe Flensburga. (www.zurnal.rs)