Poraz u Španiji

Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /home/partizan/www/www/srpski/wp-content/plugins/lightbox-plus/classes/shd.class.php on line 1384

Warning: preg_match_all(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /home/partizan/www/www/srpski/wp-content/plugins/lightbox-plus/classes/shd.class.php on line 700

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/partizan/www/www/srpski/wp-content/plugins/lightbox-plus/classes/shd.class.php on line 707

Poraz crno-belih od lidera grupe C 7Days Evrokupa! Na gostovanju u Valensiji, košarkaši Partizana NIS su večeras odmerili snage sa istoimenim protivnikom. Iako lišeni pomoći Sija i Zagorca koji su izostali zbog povreda, i sa rovitim Lendejlom i Veličkovićem u timu, crno-beli su tokom većeg dela prvog poluvremena imali rezultatsku prednost koja je u jednom trenutku iznosila i sedam poena.

Ipak, iskusni igrači domaćeg tima su držali priključak i iskoristili šansu da pred oslazak na petnaestominutnu pauzu bolje odigraju završnicu prvog poluvremena. U trećoj četvrtini, domaći stiču ključnu prednost, nakon koje crno-beli više nisu uspevali da priđu bliže od -6. Na kraju, 79:71 za Valensiju.

Posle utakmice, trener Partizana NIS, Nenad Čanak je na konferenciji za medije izjavio:

“Čestittam Valensiji na pobedi. U prvom poluvremenu smo igrali pametno u napadu, igrali smo duže napade, ali smo igrali veoma mekano u odbrani. Valensija je postigla puno poena ispod koša, mi nismo pravili faulove, niti koristili faulove do bonusa na pravi način. U drugom delu, odigrali smo jače u odbrani, ali smo 3-4 minuta u trećoj deonici igrali beu odgovornosti u napadu i Valensija koja je veoma jak protivnik je to iskoristila da nas kazni. Na večerašnjoj utakmici su nam nedostajala dva važna igrača na poziciji 3, Bondža Si i Rade Zagorac, igrači su dali sve od sebe, ali na kraju to nije bilo dovoljno za pobedu ovde”, naglasio je Čanak.